אומברה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בעולם עיצוב השיער יש טרנדים שצצים פתאום ונעלמים במהירות, אבל היום כבר אפשר להגיד בלי שום ספק – אומברה הוא אחד מהטרנדים שהגיעו כדי להישאר. המשמעות של אומברה בשיער היא צביעה מדורגת מכהה לבהיר, אבל מה שמעניין באמת שזו טכניקה שתפסה גם בתחומים אחרים. יש עיצובי ציפורניים ובגדים בסגנון אומברה, ולאחרונה רואים שימוש בשיטה הזו גם בתחום של עיצוב הבית. הסיבה היא כמובן שזו טכניקה שאפשר לעשות איתה כל כך הרבה דברים מיוחדים ומעניינים, ואם נחזור לתחום השיער – אפשר להתאים אותה לכל אחת ולכל סגנון.

מה זה בעצם אומר?

אומברה בשיער היא טכניקה שנוצרה בהשראת המראה הטבעי שהשיער מקבל אחרי שנחשפים הרבה זמן לשמש. את בטח יודעת על מה אנחנו מדברים, על האפקט המהמם של שיער כהה באזור של שורש השערה, שהופך להיות בהיר יותר בצורה מדורגת עד הקצוות. הבעיה שכדי להגיע לאפקט הזה צריך לשבת הרבה מאוד שעות בשמש וכולנו יודעים עד כמה זה בעייתי לשיער וגם לעור. החדשות הטובות הן שיש היום שיטות מתקדמות ואיכותיות לצביעה הדרגתית של השיער כדי לקבל את המראה הטבעי, תוך כדי טיפוח ושיקום של השערה.

מי יכולה לעשות אומברה בשיער?

כל אחת! אומברה היא טכניקה בסיסית שאפשר להתאים לכל סוג ולכל גוון שיער. כדי לעשות את זה כמו שצריך חשוב להבין קודם כל לאיזו תוצאה רוצים להגיע בסוף. כדי לשמור על מראה טבעי חשוב לאפיין את צבע השיער ואת תתי הגוונים שלו, ומכאן לצאת להבהרה עדינה שמבוססת על הצבע המקורי.

היתרון הכי גדול של השיטה הזו הוא שאפשר לעשות איתה כל כך הרבה דברים מעניינים, שונים ומיוחדים. באמצעות האומברה אפשר ליצור לוק שמשנה לחלוטין את צבע השיער, ואפשר ללכת לשני הכיוונים – גם לבהיר יותר וגם לכהה יותר. אומברה לא חייב להישאר רק בטווח של גוונים טבעיים אלא אפשר לשלב קשת שלמה של צבעים – ירוק, כחול, סגול, כתום ואדום. בגלל הצביעה ההדרגתית התוצאה הסופית כל כך מיוחדת ואלגנטית, במיוחד כאשר היא נעשית בצורה הנכונה.

מה היתרונות של השיטה?

בראש ובראשונה הגמישות של הטכניקה, בדיוק כמו שפירטנו קודם. חשוב להבין שאומברה זו טכניקה כל כך גמישה שהיא בעצם נותנת רק מסגרת כללית, ובתוך המסגרת הזו אפשר לעשות כמעט כל מה שרוצים.

צביעה או הבהרה של שיער דורשת תחזוקה שוטפת ברמת הטיפוח השגרתית, וכמובן גם להגיע כל כמה שבועות/ חודשים למעצב השיער. יש סוגים שונים של צביעה שדורשים תחזוקה מאוד קפדנית ויש שיגידו שזה ממש ברמה של השתעבדות, ולעומת זאת היתרון של האומברה שהוא מגיב בצורה שונה. בגלל שמלכתחילה הצביעה הדרגתית, השיער יכול "לסבול" שינויים בצורה טובה יותר. למה הכוונה? גם אם שכחת ולא היה לך זמן לקבוע תור ולהגיע כדי לחדש את הצביעה או ההבהרה, את תראי שאפילו כאשר הגוונים של השיער משתנים לאט לאט, הלוק הכללי עדיין עובד ואפילו נראה די טוב. זה פתרון מעולה בשביל מי שיודעת שאין לה זמן או כוח לחדש את הצביעה כל כמה שבועות.

איך עושים את זה?

בראש ובראשונה לפני שאנחנו מתחילים את התהליך חשוב לנו לאבחן את המצב של השיער, גם מבחינת הגוונים אבל גם לבדוק את בריאות השיער. כאשר השיער יבש ופגום אנחנו ממליצים קודם כל לעבור תהליך של שיקום, גם באופן מקצועי וגם ברמת הטיפוח היומיומי והשגרתי. הרי בסופו של דבר המטרה היא להגיע למראה יפה ומלא חיים, ולא להחמיר עוד יותר את המצב של השערה.

אחרי שבחנו את מצב השיער והבנו בדיוק איזו תוצאה את רוצה לקבל, הגיע הזמן לבחור את הגוונים. אפקט עדין וטבעי של אומברה אפשר ליצור בפעם אחת, אבל אם את רוצה שינוי דרמטי יותר צריך קודם כל לבנות את הבסיס המתאים, להכהות או להבהיר את השיער בצורה הדרגתית ונכונה. לפעמים נצטרך לחלק את העבודה לכמה ימים נפרדים, כדי לתת לשיער להתאושש וכדי שהצבעים יוכלו להיקלט בצורה הכי טובה שאפשר.

אומברה בשיער עושים רק אצל מעצב שיער מקצועי

האינטרנט מלא בתמונות של "תאונות" שיער שקרו בגלל עבודה לא טובה ולא נכונה, וזה יכול לקרות בגלל כמה סיבות שונות. הבעיה העיקרית היא בחירה של צבעים קיצוניים מדי, למשל כאשר גוון השיער הטבעי הוא שחור עמוק ורוצים שהגוון הבהיר ביותר יהיה בלונד פלטינה. הפער בין הגוונים האלה הוא כל כך גדול, שברור שהדירוג יהיה מאולץ עם מעברים חדים בין גווני הביניים.

בעיה נפוצה אחרת היא טכניקת עבודה לא נכונה, כך שבמקום שתהיה זרימה והדרגתיות בין הגוונים, נוצרים גבולות ממש ברורים וחדים בין גוון לגוון.

בשביל מראה מושלם צריך שני מרכיבים עיקריים – צבעים איכותיים שמתאימים לשיטה, וחשוב לא פחות – מעצב שיער עם הרבה ידע וניסיון בתחום. בשורה התחתונה אומברה בשיער הוא אומנות, וכדי ליצור את המראה הטבעי ביותר צריך סבלנות והרבה מאוד תרגול בדרך.

אומברה זה לא רק צבע

אין ספק שחשוב לבחור את הצבעים המתאימים ולצבוע את השיער בצורה הכי מקצועית שיש, אבל אנחנו מאמינים שכדי להגיע למראה המושלם צריך להסתכל על השיער בצורה הרבה יותר מקיפה. וכאן בעצם נכנס הניסיון שלנו באבחון וסטיילינג של השיער, כדי שנוכל להעניק לך את המראה הסופי שהכי מתאים לך, ושמדגיש את האיכויות של שיערך. זה בא לידי ביטוי בבחירת התספורת הנכונה שתעצים את האפקט של האומברה, אבל כזו שגם תהיה פרקטית ותתאים לסגנון שלך ובעיקר לאורח החיים שלך. וכמובן שתמיד נשמח לייעץ ולהתאים לך שגרת טיפוח שתסייע לשמור על מראה חיוני, בריא ומלא ברק.

המלצות

גלילה לראש העמוד