גווני בליאז'

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חולמת לרענן את מראה השיער, אבל מאסת בשיטות הסטנדרטיות? רוצה להכניס קצת עניין אבל חוששת לעשות שינוי גדול מדי? זה נשמע שצביעה בשיטת בליאז' היא הפתרון המושלם בשבילך! בליאז' היא טכניקה שפותחה בצרפת, כדי להעשיר ולהעמיק את המראה הטבעי של השיער. הטכניקה הייחודית מתאימה לכל אחת ולכל סוג שיער, והיא יוצרת מראה מיוחד שדורש תחזוקה נמוכה. לא יהיה מוגזם לקבוע כי בליאז' בשיער היא טכניקה שחוללה מהפכה בגישה כלפי צביעת השיער והסטיילינג שלו.

מה זה בליאז'?

כאמור מקור הטכניקה הוא בצרפת, ובהתאם גם מקור שמה בשפה הצרפתית. משמעות המילה בליאז' (Balayage) היא לטאטא או לצבוע, והשם הזה מסמל את הגישה הבסיסית של הטכניקה הזו – צביעה של השיער ביד חופשית, בעזרת הידיים ובעזרת מכחול.

השיטות המסורתיות להכניס גוונים לשיער משתמשות בנייר כסף או בכובע מיוחד, כדי לחלק את השיער לחלקים ולתת לכל חלק גוון קצת שונה. כבודן של השיטות האלה במקומן מונח והן בהחלט שיטות טובות ומבוססות. אבל המטרה של הבליאז' הוא ליצור משהו קצת שונה, ולתת לנו מעצבי השיער את האפשרות לעבוד בצורה אומנותית וגמישה יותר.

בליאז' בשיער הוא עולם ומלואו

הבסיס של השיטה הוא בחינה של השיער כדי ללמוד את הצבע הטבעי ואת תתי הגוונים שלו, ואליהם לשלב עוד גוון אחד או שניים. אפשר לבחור בשני גוונים בהירים יותר כדי ליצור אפקט דומה להבהרת השיער על ידי השמש ("נשיקת שמש"), ואפשרות אחרת היא לבחור בשני גוונים כהים יותר כדי להעמיק את צבע השיער וליצור רבדים נוספים. וכמובן שאפשר לעבוד עם קשת שונה לחלוטין של צבעים, כדי לשזור בשיער גוונים של כחול, סגול, ירוק וכל מה שעולה על דעתכן.

בליאז' מאפשר לנו להעשיר את המראה של השיער ולהתאים לכל אחת את הגוונים באופן אישי, וליצור מראה טבעי מאוד ועדין מאוד. השיטה הזו מחמיאה מאוד לבעלות שיער בגווני חום ואדום, אבל היא בהחלט מתאימה גם לבעלות שיער בלונדיני ובהיר מאוד, וגם לבעלות שיער שחור וכהה מאוד.

מה ההבדל בין בליאז' לבין אומברה?

נתחיל קודם מהמשותף לשתי הטכניקות הללו. בשתיהן המטרה היא להחדיר לשיער גוונים נוספים כדי להעשיר ולהעמיק את המראה שלו, בצורה מדורגת, טבעית וזורמת ככל האפשר.

אבל מלבד הבסיס המשותף, לכל טכניקה יש מטרה או גישה קצת שונה. שיטת האומברה מבוססת על כך שקצה אחד של השיער יהיה כהה יותר (בדרך כלל האזור שקרוב לקרקפת ולשורש השערה) ואילו הצד השני יהיה בהיר יותר (בדרך כלל אזור הקצוות). כאשר בין שני האזורים הללו יש מעבר הדרגתי של הגוונים, כדי ליצור מעבר טבעי ככל האפשר בין הכהה לבהיר. למעשה באומברה יוצרים דפוס מאוד מוגדר של צביעה.

לעומת זאת, בליאז' בשיער היא שיטה של שילוב גוונים שונים בשיער, בצורה הרבה יותר חופשית. אין כאן כיווניות מסוימת כמו באומברה, אלא להיפך – בוחנים את המראה הטבעי של השיער, ומשלבים את הגוונים בזרימה הטבעית שלו. גם הבחירה בגוונים מצומצמת יותר, ולפעמים מספיק להוסיף רק עוד גוון אחד, בניגוד לאומברה שדורש לא פעם החדרה של כמה גווני ביניים שונים.

מה היתרונות של בליאז' בשיער?

בראש ובראשונה האפשרות ליצור מראה מאוד טבעי. יש נשים שעבורן כל שינוי בשיער הוא הזדמנות להרפתקה, הן משתעממות בקלות ואוהבות לשנות את המראה מקצה לקצה. ולעומתן יש נשים שחוששות מהשינוי, ואפילו תספורת פשוטה של גזירת הקצוות וסידור השיער מעוררות תחושות של עצב וחרטה. בעזרת בליאז' אפשר ליצור שינוי כל כך עדין וכל כך טבעי, ולהשתמש בגוונים קרובים מאוד לצבע הטבעי של השיער. בצורה כזו מקבלים לוק חדש שנראה מצוין, אבל בלי ההרגשה של הסיכון והקושי להתרגל למשהו חדש ושונה. וכמובן כל אחת שרוצה לשדרג את הלוק אבל מעדיפה להישאר עם מראה שיער טבעי, תהיה מאוד מרוצה מהתוצאה.

עוד יתרון משמעותי מאוד של השיטה, שהיא לא דורשת תחזוקה מרובה. שיטות אחרות של צביעת השיער דורשות בדרך כלל לחדש את הצביעה ואת התספורת באופן תדיר פעם בכמה שבועות. לעומת זאת בליאז' לא חייבים לחדש בתדירות גבוהה, והלוק נראה מצוין גם כאשר השיער צומח ומתארך, וגם כאשר הגוונים קצת דוהים. אנחנו יודעים שלא כל אחת אוהבת להגיע למעצב השיער באופן קבוע, וגם לא כל אחת יכולה להרשות את זה לעצמה מבחינת העלויות – וזה לגיטימי ובסדר גמור. החוכמה היא כמובן לבחור לוק שיתאים לך לא רק מבחינת המאפיינים החיצוניים אלא גם מבחינת אורח החיים וכמה זמן וכסף תוכלי להקדיש לעיצוב השיער בהמשך.

המראה המושלם – רק אצל אנשי המקצוע

התוצאה הסופית של בליאז' בשיער נראית קלילה וחסרת מאמץ לחלוטין, אבל בפועל כדי להגיע לתוצאה הזו צריך להשקיע זמן, מאמץ, סבלנות וידע. גם במקרים שבהם תהליך הצביעה או ההבהרה מהיר מאוד, עבודת ההכנה היא המשמעותית. כדי ליצור בליאז' שנראה עדין טבעי באמת חשוב להגיע רק לאנשי המקצוע, שלמדו והתנסו בטכניקה הזו.

אנחנו מאמינים שעיצוב השיער הוא לא רק פעולה נקודתית של צביעה וגזירה, אלא חוויה הרבה יותר מקיפה של סטיילינג. כדי להעניק לך את המראה המושלם אנחנו לוקחים בחשבון את מצב השיער, את המראה והצבע הטבעיים שלו, את המאפיינים החיצוניים שלך כמו גוון העור וצורת הפנים, וגם שומעים ממך מה את אוהבת ורוצה. רק אחרי שלקחנו את כל אלה בחשבון אנחנו יכולים להתחיל בתהליך עצמו של גזירת השיער והכנסת הגוונים והעומק. כל זה כמובן כשאנחנו משתמשים בצבעים ותכשירי ההבהרה האיכותיים ביותר בשוק, כדי לשמור על בריאות השיער לאורך זמן.

המלצות

גלילה לראש העמוד