שיקום שיער

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיער שופע לעומת שיער פגום – סקירה

שיער שופע ומבריק נראה נהדר וקוצר הרבה מחמאות, והוא גם הופך את החיים להרבה יותר קלים. קל יותר לסרק ולעצב שיער בריא, ולעומתו שיער פגום הוא אתגר של ממש. הקשרים, הקצוות המפוצלים והיובש שגורם לו להיראות דהוי וחסר חיים. אך אל דאגה, באמצעות שיקום שיער תוכלי להחזיר לשיערך את החיוניות שאבדה לו. שנים של ניסיון והתמקצעות ביחד עם שימוש בחומרים איכותיים וטכניקות מתקדמות – זהו הסוד של קובי ואלי בורוכוב לתהליך מוצלח של שיקום שיער. תספורת, צבע או החלקות הן שיטות נהדרות כדי לשנות את המראה של השיער ולסגנן אותו, אבל מה שחשוב באמת הוא להסתכל על השיער בצורה הוליסטית, ולהזין אותו מהשורש באמצעות טיפולי שיקום שיער ושגרת טיפוח מתאימה.

ההרגלים שפוגעים בשיער

במצב הטבעי והנורמלי השערות שלנו עטופות בשכבת הגנה שדואגת לשמור על מים ושומנים בתוך השערה, וכך נותנת לה את המראה הבריא והחיוני. הגוף שלנו יודע לייצר את שכבת ההגנה הזו, הבעיה היא שאנחנו פיתחנו כל מיני הרגלים שפוגעים בה ופוגעים בבריאות השיער. דברים פשוטים כמו יותר מדי חשיפה לשמש או חפיפה של השיער בתדירות מוגזמת, ואפילו דברים שלא בשליטתנו כמו מזג האוויר הים תיכוני. כל אלה שוחקים את מעטפת ההגנה וכך השיער מאבד את החיוניות, הגמישות והברק שלו. כל עוד אלו הגורמים היחידים והפגיעה בשיער היא מינימלית, שיקום שיער הוא דבר שתוכלי לעשות בקלות על ידי שינוי של הרגלים ושימוש במוצרים איכותיים לשיקום וטיפוח השיער.

חום וכימיקלים

הנזק הכי משמעותי לשיער קורה בדרך כלל בעקבות שימוש בחומרים או בשיטות אגרסיביות. היום לכל אחת יש פן או מחליק בבית, וקל מאוד להשתמש בהם כדי לייבש את השיער ולעצב אותו בצורה שאת אוהבת. הבעיה היא שהטמפרטורות הגבוהות פוגעות בשכבת ההגנה ויכולות להוביל לשיער פגום ושביר. וככל שהטמפרטורה גבוהה יותר – כך גם הנזק חמור יותר, וידרוש תהליך שיקום שיער יותר משמעותי ומקיף.

אבל לא רק אמצעים ביתיים הם הבעיה, יש היום בשוק מגוון של טיפולים ושיטות כדי לצבוע את השיער או להחליק אותו. אם משתמשים בשיטות האלו בצורה לא נכונה, וכאשר עובדים עם חומרים לא איכותיים או אפילו כאלה שלא קיבלו את אישור משרד הבריאות – התוצאה היא פגיעה דרמטית בשיער, שייקח הרבה זמן לשקם.

איך אפשר למנוע את הנזק?

אין שום ספק שתהליך מקצועי של שיקום שיער יכול להשיב לו את החיוניות והברק, אבל עוד הרבה קודם יש דברים שכדאי לדעת. כל טיפול שעושים לשיער שמשלב חום וחומרים שונים בהכרח ישפיע גם על שכבת ההגנה של השערות ולכן ישפיע גם על בריאותו. בגלל זה כאשר עושים החלקה, צבע וכו'- חשוב לעשות את זה רק אצל אנשי המקצוע. פעמים רבות מגיעות אלינו לקוחות שהשיער שלהן עבר טראומה בגלל טיפול שלא הותאם לסוג השיער כמו שצריך, או בגלל שימוש בחומרים אגרסיביים מדי. ולעומת זאת טיפולים איכותיים ומותאמים יכולים לחסוך לך כל כך הרבה תסכול ועוגמת נפש, ולכן אנחנו מדגישים את החשיבות שלהם עוד לפני שאנחנו בכלל מסבירים מה אפשר לעשות כדי לשקם את השיער.

איך משקמים את השיער?

כדי לשקם את השיער צריך להשתמש בחומרים שמזינים אותו ומחזירים לו את הלחות והגמישות שאבדה בדרך, ביחד עם שכבת ההגנה. תהליך שיקום שיער מתחיל קודם כל באבחון של חומרת המצב, כדי שנוכל להתאים לך את הטיפול הטוב ביותר. אחת הדרכים הכי נפוצות היא באמצעות שילוב של תספורת ושגרת טיפוח. השיטה הזו מתאימה במיוחד כאשר הנזק קל עד בינוני, וכאשר הוא ממוקד בעיקר בקצוות – שאותם אפשר לגזור ולעצב את צורת השיער. לפעמים מספיקה תספורת אחת והתאמה של מוצרי טיפוח כדי לתת את המענה הטוב ביותר, אבל ברוב המקרים התהליך הזה לוקח זמן בגלל שצריך להמתין בסבלנות עד שהשערות יצמחו ויתארכו, והחלקים החזקים והבריאים יחליפו את החלקים הפגומים.

החלקה משקמת

אחת השיטות של שיקום שיער במהירות היא באמצעות החלקת קראטין משקמת. בשיטה הזו משתמשים בשכבה של קראטין כדי לקבע את השערות בצורה חלקה, והיתרון שלה ששכבת הקראטין עושה עבודה כפולה וגם מגנה על השערה ומאפשרת להזין אותה ולהחזיר לה את החיוניות והגמישות. זו שיטה שנחשבת מתקדמת ועדינה, ואפשר לחזור עליה בתדירות גבוהה.

גם הטיפול עצמו הוא קצר ומהיר: חופפים את השיער היטב, מסרקים ומייבשים. לאחר מכן מורחים בהדרגתיות את שכבת הקראטין על כל השיער ומאפשרים לו להתקבע במשך כשעה. לאחר מכן שוטפים את השיער במים בלבד, וזהו – סיימנו את הטיפול והחזרנו לשיער את שכבת ההגנה שכל כך חשובה לבריאות שלו. ובהתאם השיער יחזור להיראות חיוני, בריא ומלא ברק. אנחנו ממליצים על השיטה הזו לשיער פגום במיוחד, או כאשר רוב האורך של השיער פגום ולא רוצים לחכות חודשים ארוכים עד לצמיחה שלו.

טיפוח יומיומי ושינוי הרגלים

יש לנו את הכלים ואת הידע כדי להעניק לשיערך את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר, אבל כדי להפיק את המקסימום מהטיפול, וכדי שתוכלי ליהנות מהתוצאות לאורך זמן – אנחנו צריכים את העזרה שלך. אנחנו בעצם מבקשים ממך להגיע אלינו עם ראש פתוח, ושתהיי קשובה למה שהשיער שלך צריך כי תהליך השיקום לא נפסק ברגע שאת יוצאת מהדלת. בדיוק להיפך, טיפוח של השיער ברמה יומיומית ושינוי של ההרגלים הם בדיוק מה שצריך כדי להשלים את התהליך של שיקום שיער, וכדי שתוכלי ליהנות מהתוצאות לאורך זמן.

אנחנו מזמינים אותך להגיע אלינו, ובעזרת הצוות המקצועי שלנו נחליט ביחד מהי הדרך הכי טובה לשקם ולטפח את שיערך, ולהחזיר לו את הברק, החיוניות ושמחת החיים.

המלצות

גלילה לראש העמוד