גוונים בליאז' – מה זה ואיך עושים את זה?

 

הכל התחיל בשנת 2017, כשמפורסמות מעבר לים הציגו לראווה את שערן המטופח בפריזורה שכללה גוונים כהים ובהירים יחדיו. אז עוד לא כולם ידעו כיצד נקרא הטרנד המגניב, אך אם לא התגוררתם במרתף באמצע יער עזוב, כנראה שגם אתם שמעתם לא אחת את המונח "בליאז'", שכבש לאט ובטוח את עולם האופנה והביוטי. היום, כל מספרה בתל אביב שמכבדת את עצמה תציע את טכניקת הצביעה הזו – אך במה מדובר? ואיך עושים את זה כמו שצריך? מעצבי השיער קובי ואלי בורוכוב, בעלי מספרת עיצוב שיער בתל אביב, מספרים לכם כל מה שאתם צריכים לדעת!

מצרפת לארץ הקודש

אם תפתחו מילון צרפתי, תמצאו שמשמעותה של המילה "בליאז'" היא "לצייר" או "לטאטא". נשמע מוזר? ובכן, זו בדיוק המהות של טכניקת צביעת השיער הזו: ליצור גווני שיער לא מתאמצים או מדויקים מאוד, אך אסתטיים ואופנתיים להפליא. אם את חולמת על שיער במראה עשיר וטבעי, בסגנון ה"סתם זרקתי על עצמי משהו" אבל להיראות מליון דולר (לא פחות!) – את חייבת לאמץ את הבליאז' ולהצטרף אל הטרנד היפהפה.

אז מה זה, בעצם?

בליאז' היא טכניקה ליצירת גווני שמש עשירים ומגוונים בשיער, כשהדגש הוא על מראה טבעי להפליא ועדין במיוחד – אך עדיין כזה שיש בו נוכחות נשית, רכות ובהירות. זהו מראה מודרני לחלוטין, שונה מאוד מאופנת הגוונים המוכרת לנו, באמצעותה רותמים את התפתחות הידע שיש לנו, כמעצבי שיער, לטובת יצירת מראה אופנתי, עשיר ולא מתאמץ.

כמה סיבות טובות לאמץ את המראה האופנתי

  1. מתכתב עם טרנדים אופנתיים נוספים – כשטרנד הבליאז' החל לכבוש את תצוגות האופנה המובילות באירופה ובארצות הברית, העריכו מומחים בענף כי הטרנד הזה נולד כדי להתכתב עם טרנד אופנתי נוסף ואהוב לא פחות – ענידת תכשיטים בגווני אבן "עין הנמר", המאופיינת בצבעים עדינים, בהירים ועמוקים כאחד.
  2. דורש תחזוקה מועטת – לא רק שהמראה המתקבל יפהפה עד מאוד, הוא גם ממש פשוט לתחזוק. ראשית, אין צורך לצבוע את השורשים בעת שימוש בטכניקה הזו (על אף שזה אפשרי כמובן) ולכן נחסך מכן הצורך לרוץ למספרה ברגע שהשורשים צצים.
  3. משתלב בהצלחה עם גוונים שונים – טכניקת הבליאז' מאפשרת משחק עם כמה גוונים ממשפחות שונות, היוצרות יחד מראה הרמוני ויפה במיוחד. הגוונים המשתלבים יחד הם גווני זהב, חום, קרמל, בלונד-אפור, קלאסי ועוד, עם בסיס חום שוקולדי כהה – יש יותר מושלם מזה?
  4. כי זה ייתן לך מראה ייחודי – מי מאיתנו לא רוצה להיראות מיוחדת, ליהנות ממראה יפהפה ששייך רק לה – אך עדיין אופנתי ומעודכן? באמצעות שיטת הצביעה בטכניקת הבליאז', הנעשית בצורה חופשית ולא בנייר הכסף המסורתי, מתקבלים גוונים ייחודיים ולא אחידים ונוקשים – והכי ייחודיים!

 

 

השארת תגובה