בליאז' – מה זה ואיך עושים את זה?

הכל התחיל בשנת 2017, כשמפורסמות מעבר לים הציגו לראווה את שערן המטופח בפריזורה שכללה גוונים כהים ובהירים יחדיו. אז עוד לא כולם ידעו כיצד נקרא הטרנד המגניב, אך אם לא התגוררתם במרתף באמצע יער עזוב, כנראה שגם אתם שמעתם לא אחת את המונח "בליאז'", שכבש לאט ובטוח את עולם האופנה והביוטי. היום, כל מספרה בתל אביב שמכבדת את עצמה תציע את טכניקת הצביעה הזו – אך במה מדובר? ואיך עושים את זה כמו שצריך? מעצבי השיער קובי ואלי בורוכוב, בעלי מספרת עיצוב שיער בתל אביב, מספרים לכם כל מה שאתם צריכים לדעת!

מצרפת לארץ הקודש

אם תפתחו מילון צרפתי, תמצאו שמשמעותה של המילה "בליאז'" היא "לצייר" או "לטאטא". נשמע מוזר? ובכן, זו בדיוק המהות של טכניקת צביעת השיער הזו: ליצור גווני שיער לא מתאמצים או מדויקים מאוד, אך אסתטיים ואופנתיים להפליא. אם את חולמת על שיער במראה עשיר וטבעי, בסגנון ה"סתם זרקתי על עצמי משהו" אבל להיראות מליון דולר (לא פחות!) – את חייבת לאמץ את הבליאז' ולהצטרף אל הטרנד היפהפה.

אז מה זה, בעצם?

גווני בליאז' היא טכניקה ליצירת גווני שמש עשירים ומגוונים בשיער, כשהדגש הוא על מראה טבעי להפליא ועדין במיוחד – אך עדיין כזה שיש בו נוכחות נשית, רכות ובהירות. זהו מראה מודרני לחלוטין, שונה מאוד מאופנת הגוונים המוכרת לנו, באמצעותה רותמים את התפתחות הידע שיש לנו, כמעצבי שיער, לטובת יצירת מראה אופנתי, עשיר ולא מתאמץ.

כמה סיבות טובות לאמץ את המראה האופנתי

  1. מתכתב עם טרנדים אופנתיים נוספים – כשטרנד הבליאז' החל לכבוש את תצוגות האופנה המובילות באירופה ובארצות הברית, העריכו מומחים בענף כי הטרנד הזה נולד כדי להתכתב עם טרנד אופנתי נוסף ואהוב לא פחות – ענידת תכשיטים בגווני אבן "עין הנמר", המאופיינת בצבעים עדינים, בהירים ועמוקים כאחד.
  2. דורש תחזוקה מועטת – לא רק שהמראה המתקבל יפהפה עד מאוד, הוא גם ממש פשוט לתחזוק. ראשית, אין צורך לצבוע את השורשים בעת שימוש בטכניקה הזו (על אף שזה אפשרי כמובן) ולכן נחסך מכן הצורך לרוץ למספרה ברגע שהשורשים צצים.
  3. משתלב בהצלחה עם גוונים שונים – טכניקת הבליאז' מאפשרת משחק עם כמה גוונים ממשפחות שונות, היוצרות יחד מראה הרמוני ויפה במיוחד. הגוונים המשתלבים יחד הם גווני זהב, חום, קרמל, בלונד-אפור, קלאסי ועוד, עם בסיס חום שוקולדי כהה – יש יותר מושלם מזה?
  4. כי זה ייתן לך מראה ייחודי – מי מאיתנו לא רוצה להיראות מיוחדת, ליהנות ממראה יפהפה ששייך רק לה – אך עדיין אופנתי ומעודכן? באמצעות שיטת הצביעה בטכניקת הבליאז', הנעשית בצורה חופשית ולא בנייר הכסף המסורתי, מתקבלים גוונים ייחודיים ולא אחידים ונוקשים – והכי ייחודיים!

שאלות נפוצות על בליאז'

איך טכניקת הבליאז' עובדת?

טכניקת הבליאז' יוצרת גווני שמש עשירים בשיער, עם דגש על מראה טבעי, עדין ורך – וגם בהיר. אם את רוצה להשיג מראה אופנתי וטרנדי ולהתכתב עם טרנדים מובילים נוספים בעולם עיצוב השיער – זו שיטה נהדרת לכך. לא זו בלבד, אלא שהשיטה גם לא כוללת שימוש בנייר כסף או כובע פסים, לכן הגוונים נראים שונה להפליא אצל כל אישה, כך שתהיי הכי מיוחדת שיש!

מה ההבדל בין בליאז' לאומברה?

כדי להבין את ההבדל בין אומברה לבליאז', חשוב להבין מה משמעותה של כל שיטה. בטכניקת הצביעה הנקראת אומברה, המעבר בין השורשים לקצוות השיער לא מאוד משמעותי. למעשה, ההגדרה הצרפתית המקורית כוללת שימוש בצבע היוצר צל בשיער, עם הדרגה חדה יחסית. נוסף על כך, באומברה מיקום הצבע בשיער יהיה אופקי יותר. בשורה התחתונה – אומברה היא פחות שיטה או טכניקה, היא יותר סגנון. בליאז', לעומת זאת, המעבר בין ה'חושך' ל'אור' בשיער יהיה טבעי יותר, המעבר בין השורש לקצוות השערה יהיו דרמטיים פחות והמראה כולו יהיה יותר הרמוני.

לכמה זמן מחזיקה צביעת בליאז'?

לא רק שמדובר בטכניקת צביעה ההופכת את השיער ליפהפה ונעים, החדשות הכי טובות הן שטכניקת הצביעה הזו לא דורשת אחזקה רבה מדי, בהשוואה לצביעה המסורתית. בפועל הדבר אומר שעוברים מספר חודשים בין פגישה אחת עם הספר שלך לפגישה נוספת – עד ארבעה חודשים בממוצע!

האם טכניקת הבליאז' מזיקה לשיער?

בהחלט לא, ואפילו להיפך. הבליאז' לא נוגעת כלל בשורשים, ולכן התהליך כולו לא מזיק יותר מאשר כל צביעה רגילה. למעשה, מדובר בתהליך המזיק יותר מאשר טכניקת צביעת גוונים מסורתית, שכן אין שימוש בנייר כסף או בהבהרות מסוכנות. עם זאת, חשוב לבדוק שבתהליך הצביעה לא מעורבת אמוניה, שיכולה להזיק לשיער. בדקי זאת עם הספר שלך.

גלילה לראש העמוד