כל מה שצריך לדעת על החלקת קראטין

בזכות הביקוש הגבוה לשיער חלק, היום תוכלי למצוא כמעט אצל כל ספר בתל אביב מגוון של טכניקות להחלקת השיער. החלקת קראטין היא אחת מהשיטות החדשניות והמתקדמות ביותר, והיא מתבססת על אמצעים פחות אגרסיביים בהשוואה לשיטות וותיקות יותר.

העיקרון מאחורי טיפולי ההחלקה

בעצם מה שיוצר את הצורה של השיער שלנו הוא המבנה של השערות, אך גם הקשרים הכימיים בין כל שערה ושערה. שיער מתולתל מאופיין בקשרים כימיים רבים שיוצרים את המבנה הצפוף והמיוחד שכל מתולתלת מכירה (על כל היתרונות והחסרונות של המראה המתולתל).

יש לנו כמה דרכים שונות להשפיע על המבנה של השיער – באמצעות חומרים כימיים שמשנים לחלוטין את הקשרים הכימיים (למשל בהחלקה יפנית), בעזרת חום (למשל בעזרת מחליק, כמו שכל אחת יכולה לעשות בעצמה בבית) או בעזרת חומרים כימיים שעוטפים את השיער מהחלק החיצוני שלו (כמו בהחלקת קראטין).

 

כיצד פועלת החלקת קראטין?

העיקרון הבסיסי של החלקת קראטין הוא עיטוף של כל שערה ושערה בשכבת קראטין חיצונית. הקראטין אינו חודר לתוך השערה עצמה אלא יוצר מעטפת שמגנה על השיער, ובשילוב עם מספר חומרים נוספים מקבע את הצורה הישרה.

ההצלחה של הטיפול תלויה מאוד באופי של השיער ובמקצועיות של ספר בתל אביב. למרות שהחלקת קראטין מתאימה לכל סוגי השיער יש לה השפעה קצת שונה, כאשר שיער מתולתל מאוד כנראה לא יהיה חלק לחלוטין בסוף התהליך אלא יתקבל אפקט עדין יותר של פתיחת תלתלים.

כדי להחליט באיזו שיטת החלקה לבחור את צריכה קודם כל לחשוב כיצד את רוצה שהשיער ייראה בסוף התהליך. יש נשים שמחפשות את המראה המודגש של שיער חלק לחלוטין ואילו אחרות מעדיפות מראה עדין יותר שנראה טבעי. החוכמה היא לזרום עם מה שאת רוצה ואוהבת, בצורה כזו שתתאים לאופי השיער ולסגנון האישי שלך.

 

איך עושים החלקת קראטין?

הטיפול עצמו פשוט מאוד וקצר יחסית – כשעה עד שעה וחצי בלבד.

בשלב הראשון חופפים את השיער היטב כדי להסיר ממנו לכלוך ושמנוניות, ואז מסרקים ומייבשים. כאשר השיער יבש לחלוטין מתחילים למרוח את חומרי ההחלקה כך שיעטפו כל שערה ושערה, ולכן עובדים בקבוצות שיער קטנות ובאופן מדורג בכל פעם. לאחר מכן צריך לתת לקראטין עוד כשעה כדי להתקבע על השיער בצורה טובה, ולבסוף שוטפים את השאריות עם מים בלבד ומסרקים היטב, וניתן גם לייבש את השיער בעדינות. אומנם התהליך לא ארוך ומפרך כמו טיפולים אחרים, ובכל זאת אנחנו ממליצים למצוא ספר בתל אביב שנעים לך להגיע אליו, ושמציע סביבה נעימה גם לתספורת והטיפול, וגם לשלב המשעמם של ההמתנה עד שהטיפול יתקבע.

עוד אחד מהיתרונות של החלקת קראטין הוא האפשרות לשלב גם טיפולים משקמים לשיער, כך שהשיער לא רק ייראה בריא ומלא חיים – אלא הוא באמת יהיה כזה לאורך זמן.

גלילה לראש העמוד