תסרוקות יפות לצמות

לאנשים רבים, צמות מסמלות את תקופת הילדות התמימה. הן מזכירות לנו איך השתדלנו לשבת בסבלנות בזמן שקולעים לנו צמה, ואיך אהבנו לבחור את צבע הקוקיות ואת סיכות השיער המתוקות שישלימו את המראה. אבל כשאנחנו מתבגרים, אנחנו לומדים להעריך גם את האלגנטיות שיש בצמה ואת אפשרויות העיצוב הרבות שהיא מעניקה לנו. כך אנחנו מגלים כי את הצמה הפשוטה אפשר לשדרג, ובאמצעות כמה צעדים קלים אנחנו יכולים להכין את התסרוקת המיוחדת והמרשימה ביותר. רוצים כמה דוגמאות? בבקשה.

כתר מצמה

התסרוקת הזאת היא תמיד בחירה בטוחה. מצד אחד אנחנו יכולים לעצב צמה שתהיה עבה ושתוסיף נפח, ומצד שני, אנחנו לא מתפשרים על האלגנטיות. תסרוקת זו מאפשרת להרים את השיער, ולחשוף את העורף באופן מושך ונאה, ועם רוצים, אפשר גם לשזור פרחים פה ושם או להוסיף נגיעות מנצנצות. זהו יתרון נוסף של תסרוקת זו – ניתן להתאים אותה בקלות לכל אירוע. אם אתם הולכים לערב צוות בחברה אפשר לבחור מראה סולידי יותר, ולהסתפק בעיצוב השיער בלבד בלי תוספות. לעומת זאת, לחתונה או לאירוע מיוחד אחר, אפשר לקחת את המראה צעד אחד קדימה, ולשלב פנינים עדינות, נגיעות קטנות של צבע או כל דבר אחר.

צמה צרפתית

לצמה הזאת יש שמות רבים. יש מי שקורא לה צמה צרפתית, ויש מי שמכיר אותה דווקא בשם "צמה סינית". מלבד שני שמות אלו, לפעמים גם קוראים לה צמה קלועה, צמת שורש או צמה משולבת, אך השם "הרשמי" והמקובל בעולם כולו הוא "צמה צרפתית". גם צמה זו יכולה להתאים לנסיבות שונות ולאירועים שונים, והחדשות הטובות הן שאחרי שלומדים איך לעשות אותה פעם אחת אצל ספר בתל אביב, קל מאוד גם לעשות אותה בבית, אם כי לעיתים דרוש מעט אימון. יכולנו לתאר כאן את כל שלבי ביצוע הצמה, אבל עזבו – ברשת האינטרנט לא תתקשו למצוא סרטונים מפורטים המסבירים כיצד לעשות את הצמה, צעד אחר צעד. עם קצת ניסיון תוכלו אפילו לעשות את הצמה הזאת לעצמכם.

צמות אתיופיות

בניגוד לשתי התסרוקות שתוארו לעיל, כדי להכין צמות אתיופיות צריך מספרה בתל אביב. בתסרוקת הקלאסית, הנקראת קונדלה, המעצב יחלק את השיער להמון קבוצות קטנות ויכין מהן אין-ספור צמות דקות ועדינות. בסיום התהליך (שדורש קצת סבלנות) ניתן לכרוך את הצמות ביחד ולהרים את השיער מעל העורף למראה מהודק ומלוטש יותר. אך לא חייבים להסתפק בזה. אם תרצו לקבל מראה מלא ועשיר יותר ניתן בהחלט להיעזר בתוספות שיער, ואפילו בתוספות שיער בצבעים שונים. אפשרות אחרת, היא ליצור את הצמות בדגמים מיוחדים או לשלב תוספות של חבלים צבעוניים או של חרוזים. תסרוקת מסוג זה בדרך כלל תחזיק כחודש ימים, וחשוב מאוד לשים לב להנחיות הטיפול בתסרוקת כדי לשמור על המראה המבוקש.

גלילה לראש העמוד