מהי החלקה ברזילאית?

החלקת קרטין

מהי החלקה ברזילאית? מה ההבדל בינה לבין שיטות אחרות?

ואיך תדעי מה הכי טוב בשבילך? אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

מהי החלקה ברזילאית?

זו אחת השיטות הכי נפוצות להחלקת השיער שתוכלי למצוא כמעט בכל מספרה בתל אביב. השיטה הוותיקה נקראת גם החלקת קראטין והעיקרון שעומד מאחוריה הוא בעצם לעטוף כל שערה במעטפת של קראטין. המעטפת הזו מגנה על השיער ומעשירה אותו, והיא גם משמשת בתור משקולת שיוצרת את האפקט של החלקת שיער.

מה ההבדל בין החלקה ברזילאית להחלקה יפנית?

כאמור החלקה ברזילאית או החלקת קראטין יוצרת את האפקט של השיער החלק בעזרת מעטפת חיצונית, ואילו החלקה יפנית נוצרת בעזרת שימוש בחומרים שגורמים לשינוי כימי במבנה השערה. החלקת שיער בשיטה היפנית נותנת תוצאה קבועה, ואילו האפקט של החלקה ברזילאית עדין יותר והשיער יחזור לאט לאט לצורתו המקורית (אלא אם ממשיכים לחדש את ההחלקה, כמובן).

לא משנה באיזו שיטה תבחרי ולאיזו מספרה תגשי – אל תהססי לוודא שהטיפול מבוצע רק עם חומרים שאושרו על ידי משרד הבריאות.

באיזו שיטת החלקה לבחור?

שאלה מצוינת! אחרי שהסברנו על ההבדל העקרוני בין שתי השיטות הללו אנחנו יכולים להסביר יותר בהרחבה מתי כדאי לבחור בכל אחת מהן, אבל גם מתי הן לא מתאימות.

החלקה יפנית מתאימה מאוד למי שרוצה תוצאה קבועה, שנשמרת עד שהשיער צומח ומתארך. את האפקט אפשר לקבל על שיער גלי ואפילו שיער מתולתל מאוד, ולכן קשת רחבה של נשים יכולה להשתמש בשיטה הזו כדי לקבל את האפקט הרצוי. מצד שני, חשוב לזכור שזו שיטה שנחשבת אגרסיבית ולכן היא לא מתאימה לשיער שעבר כבר מגוון של טיפולים וצביעות, ובעיקר לא מתאימה לשיער פגום, חלש ושביר. ההחלקה היפנית רק תחמיר את המצב במקום לשפר אותו.

האפקט של החלקה ברזילאית הוא עדין יותר ולא נשמר לנצח, אלא צריך לחזור על הטיפול אחת לתקופה (פרק הזמן תלוי באופי השיער שלך ובתוצאה הרצויה). יש להחלקה הברזילאית גם אלמנט משקם, שעליו נרחיב מיד, ולכן השיטה מתאימה גם לבעלות שיער פגום. מצד שני, האפקט העדין לא בהכרח יתאים לשיער מאוד מתולתל, כי אז לא תהיה תוצאה של "מקלות" אלא של פתיחת תלתלים.

להחליק, לטפל ולשקם

מאחר וההחלקה הברזילאית כוללת עיטוף של השערה בשכבה של קראטין, באופן טבעי נוצרת עוד שכבה שמגנה על השיער בפני נזקי מזג האוויר, חפיפות וייבוש תכוף. לצד הקשת הרחבה של נשים שיכולות ליהנות מהחלקה ברזילאית, היא הפכה להיות פופולרית בכל מספרה בתל אביב גם בזכות האפקט המשקם, מאחר ואפשר להעשיר את הפורמולה הבסיסית בשמנים וויטמינים ובכך להרוויח גם שיקום של השיער וגם החלקה שלו באותה הפעולה.

גלילה לראש העמוד