כבר לא מתביישות בתלתלים!

אם חלפתם לאחרונה על פני מספרה בתל אביב, וודאי לא יכולתם להתעלם מהמראה האופנתי שכבש את בנות ישראל היפות – התלתלים חזרו לאופנה! אחרי שנים של ניסיונות נואשים להחליק אותם, למרוח אותם בקרמים מגוונים, להגיע למספרה מדי חודש או להשתמש תכופות בפן או מחליק שיער – התלתלים כאן, ונראה שהם לגמרי כאן כדי להישאר – את זה אפילו מיטב הסלבס של ארצנו ישמחו לומר לכן. לא עוד החלקות שיער או ניסיונות לטשטש את מה שהטבע נתן לנו, אלא שפע של תלתלים, הכי יפה, הכי טבעי והכי כיף שיש! אז מי הסלבס שחזרו לשורשים? למה זה קורה והאם מדובר במגמה רחבה יותר? בואי לגלות!

הסלבס שחוזרות לתלתלים

השנה האחרונה אמרה את דברה. זה התחיל בשלומית מלכה, הטופ מודל היפהפייה, שהחליטה שהנורמות החברתיות שקובעות ששיער חלק זה התצורה היחידה היפה לשיער לא נכונות לגביה וחזרה לתלתלים שופעים והמשיך בדניאל גרינברג, יוצאת האח הגדול ובת הזוג של איל גולן. השתיים החליטו, כל אחת בנפרד, לחזור למראה הטבעי שלהן ולהפסיק את ההחלקות הכימיות שעשו באורח קבע.

שלומית מלכה, שעד היום התרגלנו לראות אותה עם שיער ברונטי חלק, העלתה לרשתות החברתיות תמונה עם שיער מתולתל וטבעי והצהירה שהיא מפסיקה להתחפש, ומתחילה לאהוב את התלתלים שלה. גרינברג, בדומה לה, החליטה להוציא החוצה את מה שתמיד היה בה ולתת לצורה הטבעית של השיער שלה לזרוח באושר – וזה עובד: הן נראות מעולה!

אז למה הן עושות את זה?

כששלומית מלכה העלתה סקר קצר באינסטגרם ושאלה מה יפה לה יותר – חלק או מתולתל, רוב העוקבים שלה הצביעו בעד החלק. ואת זה בדיוק מלכה מבקשת למגר. בפוסט שהעלתה לאחר מכן, כתבה שזה מצחיק אותה והזכיר לה למה החליטה מלכתחילה להחליק את השיער. מגיל ההתבגרות, כך היא מספרת, היא הכחישה לחלוטין שהשיער שלה לא חלק, פשוט סירבה להאמין, ואילצה את הכימיה לעבוד לטובתה, במקום מה שהטבע לא נתן באופן טבעי. היא לא אהבה את הנפח האינסופי, את האופן שבו הוא היה מסודר וחשבה שזה ממש לא מתאים לה. אבל כשתפסה את עצמה, הבינה שאלו לא היו המחשבות שלה – אלא של הנורמות החברתיות המקובלות, שתופסות שיער חלק כשיא היופי, ושיער מתולתל כנשי ויפה פחות. למעשה, אומרת מלכה, זה לא סתם דיון על מה יפה, אלא על מה עומד מאחורי מודל היופי הקלאסי, איך אנחנו תופסים את עצמנו ובעיקר – מדוע אנחנו מצמצמים את עצמנו כדי לא לבלוט וכדי להתאים לסביבה. השיער, טוענת מלכה, הוא סממן חיצוני, ומגיע מתוך רצון שלנו להסתדר לפי מה שהחברה מצפה מאיתנו, לכאורה. אז מלכה החליטה להפסיק את התחפושת, כלשונה, וליהנות מהגרסה הטבעית, הנשית והיפה של עצמה – בדיוק כפי שהיא באמת. בלי להחביא חלקים בעצמה, אלא להיפך, להבליט אותם, מתוך אמונה שהם לגמרי משקפים את הייחודיות שלה, שאין לאף אחת אחרת.

 

גלילה לראש העמוד